Je cvičení s činkami efektivní?

od autora: | 31 júla, 2020

Určitě byste i vy chtěli vědět, jak cvičit málo, avšak efektivně a dosahovat tak pěkné výsledky. Sto lidí, sto chutí a každému vyhovuje jiný typ cvičení. Pokud však chcete efektivně cvičit, nebude stačit pouze několikahodinové běhání na pásu, ale budete muset zařadit i silové cvičení. Do jeho základní výbavy patří jednoručky či jiné činky, díky kterým budete nabírat svalovou hmotu. Pokud si chcete také vypracovat pěknou postavu a ne vypadat tak, že děláte jen kardio, bude pro vás tento typ cvičení nejen efektivní, ale hlavně nejvhodnější!

V minulosti představoval pohyb základ

Jednoručky z plastu i kovu
Materiál na provedení jednoruček

Pokud se na to podíváme z jiného hlediska, naši předkové byli štíhlí i kvůli tomu, že neustále pracovali nebo se pohybovali. Pracovali na polích, přemisťovali se pěšky nebo obstarávali dobytek. Čas na odpočinek byl až tehdy, kdy bylo vše hotovo. To už nyní neplatí. Lidé upřednostňují raději sedavý životní styl a hýbou se pouze tehdy, když skutečně musejí. Naše těla mají prostě málo pohybu. Pohyb lze vynahradit sportem, avšak stále se najde množství lidí, kteří se mu vyhýbají. A to se pak odráží i na našich postavách a zdraví. Proto pokud se chcete udržet ve formě, nejlepším způsobem je chůze. Avšak ta by měla být v rychlejším tempu. Chůze představuje ideální aktivitu, protože se při ní člověk až tak nezadýchá. Je však vhodná pouze v případě, pokud se chcete udržovat, ne aktivně shazovat přebytečná kila. V takovém případě bude nutné cvičení s činkami. Takové cvičení můžete provádět buď z domu nebo z fitness centra. Je také možné cvičit s osobním trenérem, který vám ukáže všechny cviky krok po kroku a navede vás tak, abyste je cvičili správně. Pokud hledáte základ domácího cvičení, představují ho jednoručky! Kromě toho se u vás doma neztratí například ani guma na natahování, podložka na cvičení či menší stepper, jehož výhodou je to, že nezabere až tolik prostoru.

Cvičení s jednoručkami vám pomůže při hubnutí

Jednoručky představují základ. Vyrábějí se v různých modifikacích. Jejich výhodou je to, že existují ve více váhových kategoriích. Zvolíte si tedy hmotnost, která vám nejlépe vyhovuje. Díky tomu se vaše cvičení stane efektivnějším. Na stránce https://inlive.cz/ najdete o nich zajímavé informace a současně i jejich nabídku. Začněte cvičit i vy ještě dnes!