Malé koupelny – jak zvětšit prostor v nich?

od autora: | 21 novembra, 2020

V klasických bytových domech se častokrát setkáváme s nepříliš prostornými místnostmi. Jejich součástí jsou i malé koupelny, které je někdy problém zařídit. Pokud se však držíme zaručených rad, prostor se rázem může stát větší. Jak je to v případě koupelny? Co bychom z ní měli odstranit a co naopak přidat? Přečtěte si několik užitečných rad, jak vyčarovat z malé koupelny větší. Malé koupelny jsou pro mnohé lidi nepřekonatelným problémem. Pokud však chcete svou koupelnu zvětšit, měli byste z ní urychleně odstranit vše, co nepotřebujete.

Vana nebo sprchový kout?

Malé koupelny s velkou vanou
Šetření prostoru v malých koupelnách

Přebytečnou kosmetiku, mnoho ručníků, doplňky a další věci, které nevyužíváte pravidelně, zkuste umístit někam jinam. Co se týče vany nebo sprchového koutu, pravděpodobně víte, kam směřujeme. Vana zabere více místa a tak je lepší volbou sprchový kout. Pokud se přesto nechcete vzdát svých oblíbených lázní, poohlédněte se po vaně menších rozměrů, která nezabere až tak mnoho místa, ale zároveň je dost velká na to, abyste v ní dokázali vykoupat. Sprchové kouty se dnes vyrábějí v mnoha provedeních, což umožní vybrat si i tomu nejnáročnějšímu zákazníkovi. Pokud si nevíte poradit s rozmístěním sanity ve vaší malé koupelně, oslovte bytového architekta, který navrhne prostor s ohledem na jeho velikost i vaše nároky. Malé koupelny se tak opticky zvětší.

Malé koupelny a barvy – jak spolu souvisí?

Myslíte si, že barvy v žádném případně neovlivňují velikost koupelny? Vyvedeme vás z omylu. Právě barvy mohou za to, že se malé koupelny opticky zmenší nebo zvětší. Bledé přírodní barvy v jemných odstínech dokáží prostor opticky zvětšit. Nejčastěji využívanými barvami jsou bílá, šedá či béžová. Nic nezkazíte ani jemnými pastelovými barvami v odstínech růžové, modré či zelené. Při zařizování malé koupelny se rozhodne vyhněte tmavým zemitým barvám, křiklavým barvám či například černé. Co se týče obkladu, velkoformátové obklady budou ideálním řešením právě tehdy, když chcete svou koupelnu zvětšit. Naopak, čím menší obklad, tím menší se zdá prostor. Jak sami vidíte, existuje několik efektivních triků, díky kterým se malé koupelny přemění na prostornější. Více informací o malých koupelnách se dozvíte na webové stránce https://www.sconto.cz/.